Detal łączenia płyt

Rdzeń PIR/PUR
Grubość rdzenia [mm] 60, 80, 100, 120
Szerokość efektywna [mm] 1050
Szerokość całkowita [mm] 1100
Waga 1m2 [kg] 13,0 – 14,5
Gęstość rdzenia [kg/m3] 40±3
Min długość płyty [mb] 2,7
Max długość płyty [mb] 16,0
Grubość blachy zew/wew 0,4 – 0,4/0,4 – 0,5/0,4 – 0,7/0,5 – 0,5/0,7 – 0,7
Współczynnik przenikania ciepła Uc [W/m2K] 60mm – 0,41; 80mm – 0,3; 100mm – 0,23; 120mm – 0,20
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ0 [W/m*K] 0,023
Rodzaj profilowania zewnętrznego liniowe, mikroprofilowanie, rowkowe, płaskie
Rodzaj profilowania wewnętrznego liniowe, mikroprofilowanie, rowkowe, płaskie

Stawiamy na ekologię

Płyta warstwowa PIR/PUR znacznie redukuje stratę ciepła co bezpośrednio korzystnie wpływa na środowisko. Zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania budynków z płyty warstwowej ogranicza efekt cieplarniany oraz tak powszechny smog.

Współczynnik przenikalności ciepła jest nawet do dwóch razy niższy niż w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych takich ja styropian czy wełna mineralna.

Współcześnie kładziemy duży nacisk na poszukiwanie rozwiązań ekologicznych. Tak aby przy jak najmniejszych nakładach energetycznych można było stworzyć solidny produkt. Wyprodukowanie materiałów na tradycyjną ścianę (bloczek, zaprawa, klej, siatka, styropian, tynk, farba) pochłania dużo więcej energii przy produkcji niż gotowy element w postaci płyty warstwowej, który jest zarazem ścianą, izolacją oraz elewacją w jednym.

Budowa płyty warstwowej

Płyty warstwowe to prefabrykowane elementy składające się z dwóch okładzin z blachy stalowej (zewnętrznej i wewnętrznej) i rdzenia izolacyjnego, znajdującego się między nimi. Rdzeń płyty gwarantuje izolację termiczną i akustyczną, wykonany z piany PIR, dodatkowo zapewnia wysoką ochronę przed działaniem ognia. Okładziny stalowe zabezpieczone są antykorozyjnie i wraz z rdzeniem nadają płycie wysoką wytrzymałość mechaniczną. Dzięki takiej budowie płyta PIR/PUR zapewnia praktycznie niezmienne parametry termoizolacyjności. Gaz zamknięty w pęcherzykach rdzenia stale izoluje budynek.

Profilowanie okładziny zewnętrznej płyty ściennej

Jesteśmy solidnym partnerem z ustabilizowaną pozycją na rynku,
dzięki czemu możemy oferować atrakcyjne warunki stałej współpracy.